مقدمه

درخت گردو در خیلی از مناطق  کشور کاشته می شود اما با این حال ما گردو را به محدود به شهرستانهای خاصی می شناسیم یکی از شهرهایی که که به گردوی آن مشهور است شهرستان مرزی کلات نادر است.

گردو بسته به  مناطق مختلف کشورمان در زمان‌های متفاوتی برداشت می شوند، در کلات نادر فصل برداشت از 10 اردیبهشت آغاز می شود و تا اواخر مهر ماه نیز ادامه دارد.

امسال هم فصل برداشت شروع شده و کمتر از یه ماه مونده تا گردو را تازه سفارش دهید پس از پایان فصل برداشت باید گردو رو خشک خریداری کنید.

از این رو اگه دنبال گردو تازه و خوشمزه ستید الان وقت خرید این میوه مغزی است.

 

فروش گردو امسالی

ارسال فوری به سراسر ایران 

به شرط ضمانت و کیفیت محصول

امکان مراجعه حضوری در روستای اورتکند کلات 

هماهنگی و خرید  تماس با شماره 09382983916

گردو و خواص آن

گردو را می‌توان به‌صورت خام یا در غذاها مصرف کرد تا طعم آن بیشتر شود. سرشار از چربی های خوب، ویتامین ها و مواد معدنی است. گردو ارگانیک فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کاهش کلسترول بد، بهبود متابولیسم و ​​کمک به کنترل دیابت دارند.

گردو افزودنی خوشمزه به سالاد و کیک است. آنها همچنین یک انتخاب سالم برای میان وعده هستند. اگر گردو دوست دارید، حتما بسته های پیشنهادی ما رو ببینید.

خوردن منظم گردو  سلامت مغز را بهبود می بخشد و خطر بیماری قلبی و سرطان را کاهش می دهد. این آجیل را به راحتی میتوانید در رژیم غذایی خود بگنجانید  زیرا می توان آنها را به تنهایی خورد یا به بسیاری از غذاهای مختلف اضافه کرد.

کیفیت گردو

مزیت ها و خواص گردو و اهمیت این میوه در سلامتی و هوش بر کسی پوشیده نیست بطور کلی کیفیت گردو به عوامل مختلفی بستگی داره

مثلا رنگ گردو هر چه به سفید تر نزدیک باشه کیفیت بهتری داره

تازگی : گردوهایی که امروز در بازار می بینید محصول سال قبل هستند چرا که فصل برداشت تازه آغاز شده بنابراین از روی مزه گردو هم متوجه خواهید شد که تازه نیستند.

اندازه گردو : معمولا اگر گردو درشت و یک دست باشند و ناخالصی داشته باشند اطمینان مشتری را به دست می آورند گردوهایی که از طریق بوم آباد ارسال می شود درشت و یک دست هستند و ضمانت بازگشت وجه دارند.

میزان چرب بودن : شاید خیلی از گردوها در نگاه اول خیلی درشت و  سفید مغز به نظر برسند اما مزه آنها خوب نیست گردوهایی که در کلات نادر و بویژه در روستای ارتکند کشت می شوند به خاطر خوشمزگی و چرب بودن به شهرت رسیدند ما این اطمینان را به شما می دهیم که گردویی که شما خریداری میکنید خوشمزه و تازه است.

نژاد گردو : یکی از عوامل مهمی که در کیفیت گردو موثره نژاد گردو است  ریز و درشت بودن – سوزنی  بودن – میزان هر گردو در یک درخت همه اینها مربوط به نژاد درخت می باشد .

گردوهایی که از بوم آباد ارسال می شود همه دست چین شده و گردو روستای ارتکند است که بهترین گردوی کلات را داراست .

یک کیلو گردو

وزن گردو به عواملی مختلفی بستگی داره مثل نژاد – آبیاری به موقع – شرایط آب و هوایی

ما یه طور میانگین یک گردوی معمولی بین 10 تا 13 گرم وزن دارد به عبارت ساده تر 90 تا 120 گردو وزنی معادل یک کیلو دارند

گردو با پوست یا بدون پوست (پوست سبز یا قهوه ای)

اگر تازه بودن گردو برای شما اهمیت دارد میتوانید به مقدار کمی از آن را با پوست سبز خریداری کنید تا بتوانید به اصطلاح تازه خوری کنید.

توجه داشته باشید به هیچ عنوان گردو با پوست سبز را داخل آفتاب قرار ندهید چرا که به خاطر تبخیر شدن آب پوست پوست سبز به بدنه پوست قهو ه ای می چسبد و به راحتی جدا نمی شود.

اگر گردو را با پوست سبز خریداری کردید چنانچه پس از چند روز استفاده نشد باید پوست سبز آن را جدا کنید و جلوی آفتاب قرار بدید تا مغز آن کامل خشک شود تا از کپک زدن و تغییر مزه ی مغز آن جلوگیری کنید.

از بوم آباد می توانید گردو را با پوست سبز و هم با پوست قهو های خشک شده و یا خشک نشده خریداری کنید.

 

گردو رو مستقیم از کشاورز بخر!

 

تمامی گردوهایی که از طریق بوم آباد ارسال می شود محصول روستای  و مزارع گردوی روستای  ارتکند کلات نادر  است که بدون واسطه و مستقیم برای مشتریان ارسال می شود علاوه بر فروش اینترنتی می توانید در باغ هم حضور داشته باشید و مستقیم خریداری کنید.

مغز گردو

 

مغز در آجیل فروشی ها بیشتر به چشم می خورد شما میتوانید فقط مغز گردو را سفارش دهید اما چند نکته را در نظر داشته باشید:

طبیعتا به خاطر اینکه پوست گردو جدا می شود مغز گردو بسیار گرانتر است (بیش از دو برابر معمولی)

شما نمیتوانید با تست کردن تعدادی از مغزها متوجه شوید که کیفیت آن خوب است یا خیر چرا که امکان دارد فروشنده مغزهای گردوهای مانده و سال قبل را مخلوط کند علاوه بر این شما یک دست بودن گردوها را تشخیص نمی دهید.

اینکه گردو سوزنی بوده – چه نژادی داره – گردوی یکدست بوده  و ……..  قابل تشخیص نیستند.

اما مزیت اصلی خرید مغز اینه که شما اگه گردو رو با پوست خریداری کنید احتمال پوک بودن بعضی از گردوها و سیاه یا قهوه ای بودن نیست.

جهت خرید و سفارش بصورت کلی و جزئی با شماره  09392983916 تماس بگیرید.

انواع مختلف گردو

مغز گردو سفید
از نظر ظاهری جذاب‌ترین نوع مغز گردو، مغز گردو سفید است. مغز گردوی سفید را معمولا همراه با پنیر در صبحانه می‌خورند. همانطور که انتظار دارید قیمت مغز گردو سفید از بقیه مغزها گران تر است به این دلیل که بیشتر مردم فکر می کنند هر چه گردو سفید تر باشد بهتر است درصورتیکه باید به چربی و تازگی و اندازه گردو و طعم و بوی آن بیشتر اهمیت داده شود. در هر صورت مغز گردو سفید به دلیل محبوبیتی که دارد معمولا گران‌تر از سایر مغز‌ گردو‌هاست.

گردو با پوست قهوه ای
قیمت گردو با پوست چوبی به تازگی گردو، میزان پر کردن مغز، راحت جدا شدن مغز، نازکی پوست گردو و.. بستگی دارد. اما به طور کلی قیمت گردو با پوست چوبی از قیمت مغز گردو ارزان‌تر  و از قیمت گردو با پوست سبز گران‌تر است.

گردو با پوست سبز
جهت مصرف تازه و نوبرانه است و باید سریع مصرف شود یا پوست سبز جدا شود و خشک شود .

گردو پوست کاغذی

این اصطلاح به گردوهایی گفته می شود که به راحتی با دست شکسته می شود در این نوع از گردوها درضد بیشتری از وزن را نسب به گردوهای معمولی مغز تشکیل می دهد. و شما به پوست گردو پول نمی دهید بنابراین گرانتر هستند و مشتریان خاص خود را دارند.

گردو سوزنی
این نوع گردو مغز آن چسبیده به پوست است و به سختی از آن جدا می شود و به عبارتی باید با سوزن این مغز را جدا کرد این نوع از گردو پایین ترین قیمت را در انواع گردو دارد.