شهر زاوین کلات نادری

شهر زاوین یکی از دو بخش شهرستان کلات نادری است که  به دو قسمت زاوین سفلی و زاوین علیا تقسیم بندی می شود . محمد آباد نیز یک از توابع نزدیک زاوین است هریک از این سه مجموعه در یک  راستا قرار دارند و  در امتداد رودخانه ای که از آب سد سرچشمه میگرد قرا رگرفته اند و از آب سد زاوین که جهت کشاورزی و ذخیره سازی استفاده شده تغذیه شده اند.

زاوین به فاصله 100 کیلومتری از شهر مقدس مشهد واقع شده بنابراین محل مناسبی برای تفریح و طبیعت گردی یک روزه است.

زاوین دارای فرهنگ و آداب رسوم غنی است .شغل اکثر مردمان این شهر دامداری ، کشاورزی است اما به ابریشم بافی مشهور هستند.

چرا که از سالها پیش دارای کارگاههای ابریشم و گلیم بافی بودند و هنوز هم عده ای پیشه های پدران و مادران خود را ادامه میدهند. حتی در بعضی مراسمات لباسهای محلی که با ابریشم بافته شده همراه با سکه ها تزیین شده استفاده می کنند.

مناطق دیدنی این شهر علاوه بر سد زاوین ، ییلاقات اطراف و دره های سرسبز، حمام قدیمی،منطقه باستانی بتخواه، و قلعه کهنه است .

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

 

 

اقامت در شهر زیبای زاوین

جهت اسکان میتوانید از بوم گردی های زاوین ، سوئیت ها و خانه های روستایی استفاده کنید.

علاوه بر اسکان آماده پذیرایی و ارائه خدمات به تورها و دورهمی های دوستانه هستیم.

سد و آبشارهای زاوین

مهمترین مکان های گردشگری شهر زاوین سد زاوین است که در فاصله 5 کیلومتر از شهر قرار دارد این محل مناسب قایقرانی و ماهیگیری است .

قایق هایی که بصوزت اجاره در اختیار گردشگران قرار میگیرد و میتوانید از قایق سواری لذت ببرید

علاوه بر سد در راستای رودخانه ای که از بالا دست سد قرار دارد میتوانید با پیاده روی در ییلاقات و باغ ها  و بالا رفتن از چندین آبشار از گردش خود لذت ببربد.

آبشارهای سد زاوین در قسمت بالایی سد قرار دارند و مسیری را باید پیاده روی کنید تا به این منطقه برسید و محل مناسبی برای چادر و اسکان هستند.

امام پیشنهاد میکینم حتما برای اقامت شب اقامتگاه خود را  از همین سایت انتخاب و رزرو کنید تا با خیالی راحت به این منطقه سفر کنید.

ابریشم بافی

سنتی دیرینه که دیرباز هنر دست مردمان زاوین میباشد

این حرفه هنوز هم در بعضی از خانواده این منطقه منبع درآمد  محسوب می شود.

بهترین زمان سفر به سد و آبشارهای زاوین

آبشارها و سد زاوین در اردیبهشت هر سال بسیار چشم نواز است به دلیل کوهستانی بودن منظقه زاوین از اوایل فروردین  تا انتهای آبان چشم انداز این منطقه کلات جذاب تر از دیگر مواقع است.

هر بهار و تابستان تورهای یک روزه زیادی به این منطقه سفر می کنند . اگر مایل هستید با تورها و بصورت گروهی به این منطقه سفر کنید بوم آباد انتخاب خوبی برای شماست. 

امام با همه این تفاسیر دیدن زمستان و پاییز این منطقه بعلت درخت های اطراف رودخانه خالی از لطف نیست.

جمع بندی

در سفر به شهر زاوین میتوانید از سد و آبشارها و مناطق باستانی دیدن کنید 

لباس و صنایع دستی سفارش دهید و خرید کنید.

در داخل قایق سواری کنید.

ماهیگیری کنید.

همه اینها دلیل خوبیه برای اینکه به این منطقه دیدنی سفرکنید 

بوم آباد در کنار شما هستیم تا به ارائه خدمات سفر لذت بخشی رو تجربه کنید.